Akademi NOVA

OBUDA ÜNİVERSİTESİ

Obudai Üniversitesi Mühendislik fakültelerimiz yedi yarıyıl boyunca BSc lisans programları sunmakta bunların dışında 14 (BSc) lisans, 7(BSc) program İngilizce dillerinde sunulmaktadır.

Programlar matematik, fizik, bilgisayar, mekanik, mühendislik, çizim ve kimya gibi bilimsel temellere, seçilen mühendislik alanları için gerekli gereksinimlere odaklanmaktadır.

Mühendislik fakülteleri, pratik mühendislik hakkında kapsamlı bir bilgi sağlar ve fakülteye bağlı olarak, uzmanlık fırsatları sunar. Her fakülte programlarını zorunlu seçmeli ve isteğe bağlı seçmeli konuları olan branşlara ayırır. Lisans fakültesine bağlı olarak, uzmanlıklar içerebilir; jeo-enformatik, kurumsal strateji, bilgi-iletişim teknolojileri, otomasyon, IOT (nesnelerin interneti), gömülü sistemler ve robotik, büyük veri, iş zekası, bulut hizmeti teknolojileri, BT güvenliği, yazılım tasarımı ve geliştirme, çevre kamu yönetimi, yeşil enerji, tekstil ve iç mekanlar ve ambalaj. İyi donanımlı laboratuvar tesislerinde yürütülen deneysel çalışmalar eğitimin temel bileşenleridir.

Óbuda Üniversitesi, yurtdışından gelen öğrencilere özel bir karşılama sunmaktadır. Óbuda Üniversitesi’nin uluslararası öğrencileri Macaristan’daki çalışmalarından çok özel bir şekilde yararlanabilirler. Mühendislik alanlarındaki mesleki çalışmalarının yanı sıra yurtdışında eğitim heyecanı da artmaktadır.

Óbuda Üniversitesi, birinci sınıf araştırma ve eğitim için mükemmel koşullara, laboratuvarlarda ve konferans salonlarında çok kültürlü bir yeteneğe ve uluslararası ortaklıkların aktif tanıtımına sahiptir. Üniversite lider bir kurumdur ve birçok insan için çalışma ve araştırma için çekici, uluslararası bir yerdir. Óbuda Üniversitesi 49 ülkede geniş uluslararası ilişkiler sürdürmektedir. 231 yabancı yükseköğretim kurumu ve araştırma enstitüsü ile temaslarını sürdürüyoruz. Çeşitli öğrenci ve akademik değişim programlarını koordine ediyoruz.

Óbuda Üniversitesi, sınıf dışındaki öğrenciler için birçok fırsat sunmaktadır. Bunlar arasında akademik zenginleşme, rekreasyon, sergiler, spor, oyunlar, konserler, konuk konferansları ve çok daha fazlası yer alıyor.

Üniversite ayrıca kampüs yaşamı ile ilgili bir dizi hizmet vermektedir. Bu aktif yaşamda yer almanızı, yeni arkadaşlar edinmenizi ve canlı öğrenci topluluğumuzun bir parçası olmanızı teşvik ediyoruz.

Óbuda Üniversitesi, Avrupa Yükseköğretim Alanı kriterlerini ve yönetmeliklerini karşılayan rekabetçi bir yükseköğretim kurumu inşa eder ve geliştirir.

Üniversitenin misyonu, kalkınma ve üst düzey bilgi aktarımı ve inovasyon yoluyla ekonomiye hizmet etmektir. Eğitim programı, uzun süreli temel bilgi, güncel mesleki ve pratik bilgi ve bunların uygulanması taleplerini karşılayacak şekilde dengelenmiştir. Eğitim süreci, öğrenci ve profesörlerin insan ilişkileri ve iş birliği yetenekleri üzerine inşa edilir. Bu atmosferde öğrenciler yurttaşlık değerlerini doğal olarak öğrenirler ve kendi değer ölçeklerinde inşa eder.

OBUDA Universitesi Bölümleri

Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de bulunan Obuda Üniversitesi’nde 7 adet ingilizce dilinde eğitim veren lisans bölümü bulunmaktadır. Obuda Üniversitesi mühendislik dallarında uzman kadrosu ile eğitim verdiği bölümler aşağıdaki gibidir.

 • Endüstriyel Ürün Tasarım Mühendisliği
 • Mühendislik Yönetimi
 • Çevre Mühendisliği
 • Arazi Etüt ve Arazi Yönetimi
 • Elektrik Mühendisliği
 • Mekatronik Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği

Yüksek lisans olarak Obuda Üniversitesi 4 alanda İngilizce olarak sınıf açmaktadır.

 • İş geliştirme (Business Development)
 • Uygulamalı Matematik (Applied Mathematics)
 • Mekatronik Mühendisliği (Mechatronics Engineering)
 • Bilgisayar Mühendisliği (Computer Engineering)